Na własne konto

na-wlasne-konto1

Na Własne Konto to dodatkowe zajęcia z ekonomii i przedsiębiorczości dla gimnazjalistów z obszarów wiejskich. Udział w programie ma służyć zmniejszeniu dysproporcji w znajomości narzędzi finansowych pomiędzy młodzieżą pochodzącą z terenów wiejskich, a młodzieżą mieszkającą w miastach, a także kształtowaniu ich postaw przedsiębiorczych oraz umiejętności planowania własnej ścieżki życiowej. Zajęcia realizowane są głównie w oparciu o gry i zabawy, w okresie ferii zimowych i II semestru roku szkolnego.

Gry i zabawy, wizyta w banku i u lokalnego przedsiębiorcy, wcielenie się w rolę lokalnego dziennikarza podczas przygotowywania gazetki ekonomicznej, dają możliwość praktycznego zdobycia wiedzy ekonomicznej i poznania zasad planowania swojej ścieżki zawodowej. Ponadto w okresie ferii zimowych zajęcia prowadzone są przy współudziale studenta, który wspomaga nauczyciela w prowadzeniu zajęć. Poprzez własny przykład student przekazuje dobre wzorce, uświadamiając uczniom, że każdy ma szansę studiowania na wymarzonym  kierunku, znalezienia dobrej pracy czy założenia własnej firmy.