Odyseja Umysłu

Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Poprzez ten program uczymy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem.

Odyseja to nie tylko konkurs, to wyzwanie na co dzień. Zaczynamy się spotykać już we wrześniu, jak tylko utworzą się grupy. Najpierw trenujemy zadania spontaniczne, dramowe, techniczne. Później wybieramy problem, rozwiązujemy go i prezentujemy na Eliminacjach Regionalnych. Za każdym razem zajmujemy pierwsze i drugie miejsca, co daje nam możliwość udział w Ogólnopolskich Finałach.  Rywalizujemy z największymi miastami Polski.

Każda drużyna marzy, aby pojechać na finały światowe do USA – MY TEŻ. Drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w swoich grupach wiekowych, reprezentują Polskę na Finałach Światowych w USA. Wicemistrzowie Polski jadą natomiast na Eurofestival. Miejsce, w którym odbywa się Eurofest zmienia się co roku. Tym razem odbędzie się w Gdańsku, ponieważ Polska jest gospodarzem tych uroczystości. Eurofestival jest wielką integracją narodów. Na Eurofestivalu można spotkać ludzi takiej narodowości jak Chińczycy, Estończycy, Amerykanie, Niemcy i wiele, wiele innych. Dzięki takiej różnorodności narodów i kultur młodzi ludzie mogą dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy na temat państw, z których pochodzą ich nowi koledzy.

Korzyści z udziału w programie są uniwersalne, bo Odyseusze rozwijają postawy i umiejętności na całe życie. Od dzieci utalentowanych po młodzież ze środowisk społecznie zagrożonych, od przedszkolaków po studentów: wszyscy stają się bardziej niezależni, przedsiębiorczy, otwarci i pewni siebie. Dlatego w Odysei Umysłu każdy jest Zwycięzcą!

Nasi Odyseusze byli na  Eurofestivalu w Gdańsku dzięki sponsorom, którzy finansowo wsparli to przedsięwzięcie, dlatego z całego serca dziękujemy FIRMOM:

logo INTAP            granex

Intap Tobik Sp. j.                                                                        Granex Sp. z o.o.

ul. Rokicińska 110/112                                                              Brójce 45

95-006 Bukowiec k/Łodzi                                                         95-006 Brójce

http://www.intap.com.pl                                                            http://www.granex.pl

evenemen1                    Kuba